Word lid!

Opleiding Begeleider ONA: start in maart 2016

De Beroepsvereniging Forums Inburgering Opleiding Begeleider ONA: start in maart 2016

  • Dit onderwerp is leeg.
2 berichten aan het bekijken - 1 tot 2 (van in totaal 2)
  • Auteur
    Berichten
  • #3099
    Anoniem
    Gast

    ONA is méér dan een zo snel mogelijk te behalen onderdeel van het inburgeringsexamen. Veel docenten vragen zich af wat ze kunnen doen om inburgeraars zo goed mogelijk te begeleiden.
    De kansen op de arbeidsmarkt vergroten aanzienlijk als de inburgeraar zo vroeg mogelijk start met arbeidsmarktoriëntatie en toeleiding tot werk of opleiding. Een goede begeleiding zet dus zoden aan de dijk, ook na het examen.

    De komende periode zullen zo'n 80 opgeleide ONA-begeleiders aan de slag gaan om inburgeraars te ondersteunen bij het onderdeel ONA. Deze begeleiders zijn o.a. zzp-ers en docenten van roc's, taalinstituten en reintegratiebedrijven. Maar er zijn ook hele teams die (in-company) de opleiding volgen.

    In het voorjaar van 2016  starten weer  open trainingen in Amsterdam, Zwolle en Eindhoven.
    In Amsterdam zijn de trainingsdata 2, 16 en 30 maart 2016
    Zwolle en Eindhoven volgen later.

    ONA Portaal is een samenwerkingsverband van arbeidsmarktdeskundigen en het ITTA.

    Meer info: http://www.itta.uva.nl/trainingen/opleiding-begeleider-orientatie-op-de-nederlandse-arbeidsmarkt-43
    info@onaportaal.nl of info@itta.uva.nl

    #4015
    A. Appel
    Deelnemer

    Voor sommige inburgeraars is ONA goed.
    Zij zouden via het arbeidsbureau/UWV op dat traject gezet kunnen worden.

    Voor velen die het inburgeringsexamen moeten/willen doen is deze exercitie is een schandelijke en uiterst verwerpelijke vernedering.
    En eigenlijk dus ook voor docenten die hiermee opgescheept worden.

    Zij die hieraan meewerken, zoals bijvoorbeeld ITTA en instituten die hier geld aan verdienen, vind ik helemaal verkeerd bezig.
    Zij vullen hun zakken.
    Zij zouden desnoods de trajecten via arbeidsbureaus/UWV kunnen stimuleren.

    Nu misbruiken ITTA en anderen inburgeringsgelden voor dit voor velen vernederende, paternalistische en ook etnocentrische onderdeel van het inburgeringsexamen.
    Uiteindelijk zal dit (net als de TGN wegens gebrek aan support in het veld) sneuvelen, maar helaas niet nadat veel gewone mensen die in Nederland wonen en willen blijven wonen, vernederd zijn.
    Schande dus!

2 berichten aan het bekijken - 1 tot 2 (van in totaal 2)
  • Je moet ingelogd zijn om een antwoord op dit onderwerp te kunnen geven.